Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinemarcinianeta blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: ATREUSZ MAŁY
10681 odwiedzin | wpisów: 39, komentarzy: 89, obserwuje: 31

Projektujemy instalacje - metoda łopatologiczna

autor: marcinianeta blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Przyszła pora na zaplanowanie instalacji w naszym domku. Jako że jestem trochę "ślepy" na te wszystkie techniczne rysunki i plany postanowiłem po prostu wydrukować sobie każdą ścianę osobno i na niej ołówkiem zaznaczyć sobie wszystkie gniazdka elektryczne, włączniki świateł, sterowanie rolet, anteny tv czy gniazda internetowe. W ten sposób łatwiej mi będzie wytłumaczyć elektrykowi co gdzie ma być i jak ma działać. Całą resztę, czyli jak to wszystko połączyć żeby działało zostawiam magikom od kabelków :). Poniżej parę przykładowych rysunków :)
Komentarze (2)
autor:wichrowewzgorza  dodano: 10 miesięcy temu
Cześć kolego,współczuje Twoim elektrykom albowiem taki schemat - nie wrózy potem - czyli dla Ciebie optymalnego działania elektryczków pstryczków. Ja na swój projekt instalacji poświęciłem długie tygodnie,wszystko było niby rozrysowane ale i tak potem na budowie zmian było dostatecznie dużo. OK,ostatnie zdanie przemawia za łopatologicznym pomysłemlecz niekoniecznie. Przemyslany jakby się wydawało projekt i tak został potem zmieniony ludb dostosowany do potrzeb realnej budowy. Powodzenia:)))
autor:marcinianeta  dodano: 10 miesięcy temu
:) Te rysunki sa dla elektrykow tylko podpowiedzia z mojej strony gdzie chcialbym miec gniazdko czy wtyczke do internetu oraz w ktorym miejscu chcialbym miec umiejscowione wlaczniki do swiatla w holu. Oni oczywiscie zrobia swoj projekt techniczny i dostosuja to do obecnych warunkow i trendow. Moga tez podpowiedziec co i jak zrobic lepiej, maja w tym wieksze niz ja doswiadczenie - to nie jest projekt "wykonawczy" tylko swego rodzaju "lista zyczen". Niestety przebywamy za granica i wiesz jak to czasem jest wytlumaczyc przez telefon co gdzie ma byc, a jak zobaczy na rysunku to mam nadzieje ze zrozumie :) . Mysle ze nie ma czego wspolczuc :)