Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Kocioł Gazowy do kotłowni

Blog:  marcinianeta
Data dodania: 2019-12-26
wyślij wiadomość

W listopadzie dokonaliśmy zakupu osprzętu do naszej kotłowni. Ogólna koncepcja zakładała zainstalowanie bezobsługowego źródła ciepła. Niestety rozwiązanie w postaci pompy ciepła zdecydowanie przerasta nasze możliwości budżetowe, dlatego zdecydowaliśmy się na instalację jednofunkcyjnego gazowego kotła kondensacyjnego wraz z zasobnikiem c.w.u. Po przeanalizowaniu wielu produktów, wybór padł na kocioł marki Beretta.


(zdjęcie z internetu)

Jest do dokładnie jeden z topowych modeli - Exclusive Green o mocy do 25 kw. W moim prywatnym porównaniu wypadł najlepiej w kategorii jakość / cena. Jest to kocioł o dość zaawansowanych funkcjach, z wbudowanym sterownikiem pogodowym, możliwością modulacji od 10% mocy (modulowanie palnikiem oraz pompą!). Można także dostosować moc kotła do wymagań instalacji przycinając jego moc maksymalną. 

Jako, że w domu posiadamy dwa obiegi grzewcze (obydwa pracujące na niskim parametrze - parter / piętro) koniecznym był również zakup układu pompowo-sprzęgłowego. Zakupiliśmy osprzęt tej samej firmy model CONNECT AT–BT LE - z zaworem mieszającym z siłownikiem. Na rozdzielaczach przy podłogówce nie mamy zainstalowanych siłowników, ani termostatów w pokojach, kontrola temperatury odbywać się zatem będzie za pomocą tego sprzęgła (w połączeniu ze sterownikami BeSmart).


(zdjęcie z internetu)

Zasobnik C.W.U ma pojemność 120l. Ja osobiście opowiadałem się za nieco większym zbiornikiem - 150, może 180 litrów, ale hydraulik namówił mnie na 120. Mówi, że przy tym kotle jest to zupełnie wystarczająca pojemność na potrzemy 4-5 osobowej rodziny. Pożyjemy - zobaczymy. Nie mam w tym względzie doświadczenia więc musiałem zaufać osobie, która montuje takie rzeczy na co dzień.


(zdjęcie z internetu)

Wszystko to będzie zasterowanie programatorem BeSmart. Oprócz swoich podstawowych funkcji ma on możliwość ustawiania temperatury za pomocą wszelakich gadżetów XXI wieku - czytaj smatfonów, tabletów, itp...


(zdjęcie z internetu)

W temacie C.W.U warto jeszcze wspomnieć o cyrkulacji. Słyszałem już wiele historii jak po kilku miesiącach użytkowania ludzie po prostu wyłączali cyrkulację ze względu na generowane koszty (energia el + utrata ciepła związana z cyrkulacją wody). Nie wiem, jak to będzie u nas, ale postanowiłem trochę ograniczyć generowanie kosztów już na samym początku. Z pomocą przyszedł tutaj sterownik firmy TECH - model ST-11


(zdjęcia z internetu).

Jest to jeden z bardzo niewielu czujników z przepływomierzem, jaki znalazłem. Nie ma za bardzo opinii o tym urządzeniu w internecie, ale z opisu działania urządzenia wynika, że ma faktycznie potencjał na znaczne ograniczenie zużycia paliwa do ogrzania C.W.U. - zobaczymy jak będzie się sprawował.

Pozostało nam jeszcze teraz skompletować drugą część kotłowni związaną z uzdatnianie wody ze studni. Niestety woda z naszej studni głębinowej jest troszkę zanieczyszczona siarkowodorem i trzeba będzie się z tym uporać. Ale temat ten zostawiam na po Świętach. ;)

 

2Komentarze
madic27  
Data dodania: 2019-12-26 13:50:51
Witam. Mozna wiedziec jak cenowo wyszla Was cala kotlownia?? Dzieki Pozdrawiam
odpowiedz
Data dodania: 2019-12-26 23:14:52
Kocioł ze sterownikiem pogodowym, sprzęgło, zbiornik CWU, sterownik BeSmart, sterownik tech do cyrkulacji i pompa wilo do cyrkulacji - całość niewiele powyżej 9k pln.
odpowiedz
Odpowiedź do madic27

Zakupy - drzwi :)

Blog:  marcinianeta
Data dodania: 2019-11-25
wyślij wiadomość

Witajcie! Kolejna przerwa technologiczna przed nami (czytajcie: hu hu ha nasza zima zla). W pazdzierniku ogarnelismy temat wylewek i to byla ostatnia wieksza robota w tym roku na budowie. Domek przygotowany na zimowanie. Nie oznacza to jednak, ze nic sie nie dzieje. W zeszlym tygodniu wybralismy sie z zona na zakupy. Oj... dzialo sie :).

Zakupilismy kilka rzeczy. Na pierwszy ogien poszla reszta stolarki, czyli drzwi wejsciowe, drzwi do kotlowni, brama garazowa oraz rolety podtynkowe.

Kolejna rzecza bylo zakup urzadzen do kotlowni, ale to w osobnym wpisie :).

Jesli chodzi o temat drzwi wejsciowych, to po przejrzeniu wielu katalogow zdecydowalismy sie na producenta Wegrzyn. Po wizycie w salonie stwierdzilismy, ze jest to jakosc ktora nam odpowiada. Nie sa to drzwi z najtanszej polki, ale rowniez nie jakies kosmicznie drogie - prawie zmiescily sie w planowanym budzecie 5-6k. Na poczatku wybralismy inny model niz ostatecznie kupilismy - dowod na to, ze przy takich zakupach potrzeba czasu - wizje szybko sie zmieniaja. Ostateczny wybor padl na drzwi plytowe z kolekcji Zebrano.

Kolor bedzie orzechowy - najblizszy kolorowi isniejacej juz stolarki. Zamiast antaby zdecydowalismy sie na zwykla klamke - mieszkac bedziemy na wsi i nie wyobrazam sobie otwierac dzieciakom drzwi co 5 minut, albo pamietac zeby miec przy sobie klucze. (polklamka ze wzgeldu na swoja brzydote odpada, na elektryczne zaczepy nas nie stac :). 

W kotlowni nie bedzie takiego szalenstwa. Wybralismy jakis podstawowy model drzwi z firmy Martom - bez przeszklen, z lekkim przetloczeniem. Kolor orzechowy rzecz jasna :). Ile wytrzymaja? Zycie pokaze.

Brama garazowa segmentowa - ostateczny wybor padl na marke Wisniowski. Zastanawialismy sie rowniez nad brama od firmy Krispol, jednak tutaj sugerowalismy sie glownie podobienstwem koloru do istniejacej stolarki okiennej - parametry techniczne praktycznie takie same w obydwu przypadkach. Roznica w cenie bardzo niewielka. Naped bedzie Somfy Metro.


Ze wzgledu na uksztaltowanie terenu i zwiazane z tym wiatry oraz fakt ze dom bedzie ogrzewany gazem zdecydowalismy sie na rolety zewnetrzne - naszm celem jest uzyskanie oszczednosci na paliwie. Wybor tym razem padl na Krispol - wszystkie rolety z napedem elektrycznym.

Montaz tych wszystkich rzeczy bedzie na wiosne ;)


4Komentarze
madic27  
Data dodania: 2019-11-25 14:38:02
Ciesze sie ze zakupy sie udaly! To czekamy na wiosne😀 Pozdrawiam
odpowiedz
kropki  
Data dodania: 2019-11-25 16:01:45
Czy rolety aluminiowe dają zauważalne oszczędności na ogrzewaniu? W sumie to skoro chronią przed upałem w lecie to dość logiczne, że w zimie chronią też przed zimnem;p
odpowiedz
Data dodania: 2019-11-25 20:44:58
było kilka opinii na blogach, że rolety zimą chronią trochę przed utratą ciepła, a przede wszystkim przy silnych wiatrach powodują, że jest nieco ciszej w domu
odpowiedz
Odpowiedź do kropki
Data dodania: 2019-11-25 21:52:14
Gratuluję wylewek! Nam niestety z uwagi na temp. w tym roku to sie niestety nie uda. :( Pozd
odpowiedz

Kocioł kondensacyjny BERETTA - proszę o opinię

Blog:  marcinianeta
Data dodania: 2019-10-27
wyślij wiadomość

Witajcie! Planuję w swojej kotłowni instalację kotła Beretta Exclusive Green E25 R.S.I + zasobnik c.w.u. Proszę użytkowników w.w kotła o opinię na jego temat.

Info o domku:
• Nowy dom ocieplony 20cm styropianu
• Ogrzewanie podłogowe 100% (180m2) + 3 drabinki niska strefa + grzejnik w garazu niska strefa (2 rozdzielacze parter/piętro, 23 pętle)
• Okna 3 szybowe na profilu salamander BlueEvolution82
• Rolety zewnętrzne
• 2 łazienki (góra: wanna + jedna umywalka, dół: prysznic + 2 umywalki• Ilość osób: 2+3

Czy ten kocioł da radę? Jakiej wielkości zbiornik c.w.u dobrać?
Dziękuję za konstruktywne porady i brak hejtowania i obrzucania się obelgami.

Ku pokrzepieniu serc

Blog:  marcinianeta
Data dodania: 2019-10-17
wyślij wiadomość

Wpis nietypowy.
Albert Einstein powiedzial kiedys takie slowa: "Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajdzie się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi".
Dzisiaj jego slowa dokonaly sie w naszym zyciu. Chodzilismy "od Annasza do Kajfasza" i kazdy nam mowil, ze to co chcemy zrobic po prostu nie da sie zrobic. Przez przypadek spotkalismy na swojej drodze Pana Wojtka. On nie wiedzial, ze tego sie nie da zrobic. Dzisiaj to zrobil. Jak? Nie mam pojecia. Moral jest prosty - trzeba wierzyc do ostatniej sekundy! Marzenia spelniaja sie dalej!

Ludzie, w jakiejkolwiek sytuacji nie jestescie - wierzcie w powodzenie! DO SAMEGO KONCA, DO OSTATNIEGO GWIZDKA!  

5Komentarze
Data dodania: 2019-10-17 17:28:17
Moja dewiza nie ma rzeczy nie możliwych nie do zrobienia albo drzwi nie do otwarcia trzeba bardzo chcieć i spotkać tego jedynego odpowiedniego dobrego człowieka na swojej drodze. Powodzenia 👍🤗💖
odpowiedz
Data dodania: 2019-10-17 21:09:30
Nie ma drzwi nie do otwarcia... tak zwykł był mawiać mój kolega ze szkolnych lat, który za wprowadzanie tych słów w czyn odsiedział kilka lat :) Ale tak na serio to wszystko się da zrealizować. Zależy to głównie od motywacji, uporu no i... kasy.
odpowiedz
Odpowiedź do julciakob
Data dodania: 2019-10-18 12:13:22
Eno, nie da się trzasnąć obrotowymi drzwiami :):):)
odpowiedz
Odpowiedź do naszfamiliaris
Data dodania: 2019-10-18 12:38:26
Wpraw w ruch obrotowe drzwi i wsadź tam głowę a zobaczysz jak Cię trzasną :) :) :)))
odpowiedz
Odpowiedź do nika2016
Data dodania: 2019-10-21 08:38:12
Dobre to !!! Aż się uśmiałam z samego rana w poniedziałek:) Jednak próbować nie będę, wierzę Ci na słowo :):):)
odpowiedz
Odpowiedź do naszfamiliaris

Piwnicy brak / Ziemianka

Blog:  marcinianeta
Data dodania: 2019-09-28
wyślij wiadomość

W naszym atreuszu nie ma piwnicy. Jako ze nasz domek polozony jest na lekkiej gorce to po wyplantowaniu terenu pod dom powstala nam dosyc pokazna, bo okolo 3-4 metrowa skarpa. Grzechem byloby nie wykorzystac tej skarpy pod ziemianke (to bylo moje marzenie od zawsze). Sketchup - i do roboty. Powoli zarys samej piwniczki zaczyna sie pojawiac. Mam troche klopotu z "kopula" - nie zabardzo umiem ja narysowac poki co ale.... wszystko przyjdzie w czasie. Do tego bedzie fajne wejscie, murek oporowy do skarpy i schodki na nia :). Cos a'la to:

http://winstonix.mojabudowa.pl/?id=172839

Pierwsze zarysy owej piwniczko-winiarni ponizej:

W zamysle piwniczka ma powstac z cegly rozbiorkowej wzmocniona wylewka od gory. Oczywiscie musze opracowac jak ogarnac wentylacje itp - duzo roboty jeszcze przede mna gdyz nie znam sie na tym kompletnie :P

A to rzeczona skarpa:

Moze na zdjeciu nie wydaje sie duza, ale ma ponad 35 m dlugosci... ;)


marcinianeta
ranga - mojabudowa.pl elita
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 66300
Komentarzy: 414
Obserwują: 68
On-line: 9
Wpisów: 95 Galeria zdjęć: 677
Projekt ATREUSZ MAŁY
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Podkarpackie
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2021 wrzesień
2021 sierpień
2021 lipiec
2021 maj
2021 kwiecień
2021 marzec
2021 luty
2021 styczeń
2020 grudzień
2020 listopad
2020 październik
2020 sierpień
2020 lipiec
2020 czerwiec
2020 maj
2020 kwiecień
2020 marzec
2020 luty
2020 styczeń
2019 grudzień
2019 listopad
2019 październik
2019 wrzesień
2019 sierpień
2019 czerwiec
2019 maj
2019 kwiecień
2019 marzec
2019 luty
2019 styczeń
2018 grudzień
2018 październik
2018 wrzesień
2018 lipiec
2018 czerwiec
2018 maj
2018 marzec

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik
Inne blogi dla projektu ATREUSZ MAŁY:
arteuszklaudi.mojabudowa.pl - wpisów: 18
rozwiń